MAJA Perly

Jak vybrat tu pravou perlu

Díky kultivaci perel si mohou ženy vybírat z velkého množství barev, tvarů a velikostí perel. Zde najdete průvodce naší nabídkou a tipy pro snadnější výběr.

Dříve byly perly vyhrazeny pouze pro večerní příležitosti. Dnes je možné perlové šperky nosit celodenně, a tak se perly staly vítaným doplňkem dámského business oblečení. Nošení perel se tak stalo záležitostí vkusu a stylu každé ženy. Přesto, že žádná pravidla na nošení perel nejsou, je dobré přihlédnout k typu události, na kterou si chceme zakoupený šperk vzít. Na ples se jistě bude lépe hodit klasický kulatý tvar než abstraktní asymetrické perly.

MAJA Perly nabízejí perly v těchto tvarech a velikostech:

 - Klasické kulaté nebo oválné perly:

Malé perly 6 - 7mm

Střední perly 9 - 10 mm

Velké perly 11 -12 mm

Maxi perly 14 – 15 mm

 - Barokní perly

 - Asymetrické perly

Pravidlo, kdo by měl nosit jak velké perly, neexistuje. Obecně však lze říci, že menší perly se hodí spíše k mladším ženám a naopak velké a asymetrické perly vyniknou více na zralých ženách.

U perlových náhrdelníků můžete volit mezi těmito čtyřmi délkami podle typu oblečení (především výstřihu).

Choker (z angličtiny, znamená obojek)

Perlový náhrdelník o délce 41 cm. Hodí se pro každý typ výstřihu. V naší nabídce naleznete tento typ náhrdelníku s většími oválnými perlami, které ve výstřihu více vyniknou.

Princess

Perlový náhrdelník o délce 45 cm. Je o něco delší než choker, a proto se hodí k rolákům, mělkým nebo lodičkovým výstřihům, kdy perly dobře kontrastují s oblečením. V naší nabídce naleznete tento náhrdelník s klasickými kulatými perlami ve třech barevných variantách.

Opera

Perlový náhrdelník o délce 80 - 90 cm. Dosahuje až k linii pasu a nosí se především k šatům nebo blůzám s mělkým výstřihem. Náhrdelník lze nosit obtočený ve dvou řadách, kdy docílíte délky dvojitého chokeru.

Rope (z angličtiny znamená šňůra)

Perlový náhrdelník, jehož délka je větší než 100 cm. Lze nosit obtočený ve dvou nebo třech řadách, čímž docílíte různých délek náhrdelníku. Jeho nositelka tak může mít jeden náhrdelník a nosit jej na několik způsobů pokaždé jinak. V naší nabídce nabízíme délku 134 cm.