MAJA Perly

Kvalita

Naše perlové náhrdelníky jsou navlékány uzlíkovou metodou, díky které jsou perly chráněny před vzájemným poškrábáním, šňůra lépe drží tvar a v případě roztržení se nerozsype.

Jelikož jsou perly přírodním produktem, je každá perla originálem a drobné odchylky ve tvaru perel, barevnosti či lesku jsou běžné. Čím dokonalejší a stejnorodější perly jsou, tím je šperk dražší.

Hodnotu perlového šperku tak vždy určuje kombinace kulatosti, lesku a velikosti perel.

Jak poznáte pravou perlu.

Vizuální zkouška

Šperky z pravých perel mají specifický lesk a barvu, umělé perly svým leskem připomínají sklo. Pravé perly nejsou navlečeny jedna vedle druhé jako běžné korálky, ale speciální metodou oddělené jedna od druhé uzlíkem.

Pravé perly mají vždy menší či větší nedokonalosti jako nerovný povrch a rozdílný lesk. Držíte-li v rukou perly, které jsou jedna s druhou identické, jedná se s velkou pravděpodobností o umělé perly, anebo velmi kvalitní šperk za statisíce.

Hmatová zkouška

Sladkovodní perly jsou ze 100% tvořeny perletí, jsou proto těžké, naopak syntetické perly vyrobené z plastu jsou velmi lehké.

Pravé perly se při vzájemném otření chovají, jako by měly na povrchu vrstvu z jemného písku, zatímco umělé perly po sobě hladce kloužou. Stačí o sebe dvě perly otřít a zjistíte rozdíl.